رزمی کده-دهکده بزرگ رزمی

http://razm.rengergame.ir/

مصرف چه موادی برای جوش خوردن شکسگی استخوان مضر است

چه موادی برای جوش خوردن شكستگی استخوان مضر است. همانگونه كه مصرف صحیح بعضی مواد غذایی میتواند موجب تحریك جوش خوردن شكستگی شود و به این طیق میتوان جوش خوردن است

چه موادی برای جوش خوردن شكستگی استخوان مضر است. همانگونه كه مصرف صحیح بعضی مواد غذایی میتواند موجب تحریك جوش خوردن شكستگی شود و به این طیق میتوان جوش خوردن است

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
مصرف چه موادی برای جوش خوردن شکسگی استخوان مضر است
متن مطلب :

✅مصرف چه موادی برای جوش خوردن شكستگی استخوان مضر است. همانگونه كه مصرف صحیح بعضی مواد غذایی میتواند موجب تحریك جوش خوردن شكستگی شود و به این طیق میتوان جوش خوردن استخوان را سریع تر كرد بعضی دیگر ار مواد غذایی، داروها و یا عادات خاص میتوانند موجب تاخیر در این روند شوند.

تغذیه مناسب برای شكستگی شامل دوری از این مواد است.  موادی مثل شكر، نمك، الكل، كافئین و گوشت قرمز، روغن جامد، شیر پرچرب، میتواند موجب ضعیف شدن استخوان و كند شدن روند ترمیم شكستگی استخوان شوند.

كافئین موجب افزایش دفع كلسیم از ادرار میشود و برای جوش خوردن استخوان شكسته شده مضر استشكر موجب ایمبالانس و عدم تعادل میزان فسفر و كلسیم بدن میشود نمك میتواند موجب پوكی استخوان شده و جوش خوردن شكستگی را به تعویق بیندازد.

گوشت قرمز به علت فسفر بالا موجب برداشت كلسیم از استخوان میشودنوشابه های گازدار به علت كربنات و فسفر زیاد موجب برداشت كلسیم از استخوان میشوند.

بعضی انواع نوشابه های گازدار كافئین هم دارند كه تاثیر مخرب آن را بر استخوان بیشتر میكندشكلات حاوی مقادیر زیادی كافئین و شكر است كه هر دو این مواد برای استخوان مضرندروغن های جامد و شیر پرچرب هر دو حاوی چربی های اشباع شده حیوانی هستن و هردو آنها برای استخوان مضرنددارو های ضد درد : سلول هایی كه در بافت های آسیب دیده هستند موادی به نام پروستاگلاندین از خود آزاد میكنند. این مواد ایجاد درد میكنند و داروهای ضد درد ضد التهابی مانند آسپرین، بروفن، دیكلوفناك، سلكوكسیبو … موجب مهار این مواد میشوند. از طرف دیگر پروستاگلاندین ها در ترمیم بافت های آسیب دیده هم مهم هستند.

پس مصرف داروهای ضد درد میتواند بهبود بافتها و جوش خوردن شكستگی استخوان ها را به تاخیر بیندازد. البته مصرف استامینوفن این تاثیرات را نداشته و موجب بروز مشكلی در جوش خوردن شكستگی نمیشودسیگار : سیگار كشیدن را قطع كنید. بطور قطع كسانی كه سیگار میكشند شكستكی شان دیرتر جوش میخورد و احتمال جوش نخوردن استخوان آنها بیشتر است. سیگار موجب كاهش جریان خون بافتی میشود و استخوان ها برای جوش خوردن نیاز به این جریان خون دارند. @academy_poorfaraj

ادامه مطلب گزارش کد : 1

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان